Prywatna praktyka stomatologiczna
Katarzyna i Arkadiusz Łyko
HOMESKIEROWANIE RTGKONTAKT


Prywatna praktyka stomatologiczna
Katarzyna i Arkadiusz Łyko
ul. Armii Krajowej 2
48-370 Paczków

tel. 77 43 99 265
tel./fax 77 43 99 266

Prywatna praktyka stomatologiczna, Katarzyna i Arkadiusz Łyko Prywatna praktyka stomatologiczna, Katarzyna i Arkadiusz Łyko Prywatna praktyka stomatologiczna, Katarzyna i Arkadiusz Łyko Prywatna praktyka stomatologiczna, Katarzyna i Arkadiusz Łyko

Szczotkowanie

Nauka dokładnego i prawidłowego szczotkowania zębów.
Nikt nas nie uczył jak właściwie czyścić zęby i dbać o nie. Niewłaściwe szczotkowanie i zbyt mocny nacisk szczoteczki niszczą szkliwo i dziąsła. Pierwszą oznaką nieprawidłowego mycia zębów jest zmiana kształtu szczoteczki (włosia) w okresie jej użytkowania. Może to doprowadzić do nadwrażliwości zębów (np. na zimne czy na słodkie) i potocznie nazywane odsuwanie się dziąseł.

Profesjonalne czyszczenie zębów.
Do najczęstszych zabiegów należy usunięcie kamienia nazębnego oraz osadu z zastosowaniem piaskowania, ultradźwięków (scaling) oraz polerowania, dzięki czemu zęby odzyskują gładkość.

Lakowanie

Lakowanie zwane inaczej uszczelnieniem bruzd, polegające na wypełnieniu szczelin i zagłębień, występujących na powierzchniach żujących zębów, specjalnym lakiem uszczelniającym w celu uniknięcia próchnicy.

Aby zabieg lakowania był skuteczny, należy przeprowadzić go w ciągu kilku miesięcy od wyrżnięcia zęba, kiedy bruzdy nie uległy jeszcze demineralizacji i próchnicy.

Zabieg lakowania bruzd dotyczy powierzchni żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych, ze względu na swoją budowę anatomiczną stanowią doskonałe miejsce do zalegania resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej, co sprzyja powstawaniu próchnicy.


 

praktyka | kontakt | leczenie | leczenie dzieci | ortodoncja | protetyka | chirurgia / implanty | diagnostyka i technologie